Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Wspomnienia z wakacyjnego szlaku

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: niedziela, 02 wrzesień 2018 Aneta Miodek

W podhalańskim Poroninie, u podnóża Tatr, 24 uczniów SP 6 wraz z rówieśnikami z różnych miejscowości naszej diecezji, cieszyło się kolejnym oazowym wypoczynkiem. Nasze wspólne wędrowanie rozpoczęliśmy od Ludźmierza.

W sanktuarium maryjnym z figurką Matki Boskiej Ludźmierskiej, prosiliśmy Gaździnę Podhala, aby nam towarzyszyła, była naszą przewodniczką i bezpieczną drogą na wakacyjnym szlaku…
W pięknie tatrzańskiej przyrody odkrywaliśmy, że wszystko, co stworzył Bóg jest wspaniałe i każdy z nas jest cudownie przez Boga „utkany”; nasze piękno nie zależy od narzuconych trendów i „rozmiarów”, ale dobroci,  szlachetności serca i postępowania.

Zgodnie z naszym hasłem: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, ruszyliśmy w górskie szlaki. Z przewodnikiem tatrzańskim podziwialiśmy Morskie Oko oraz Rusinową Polanę, Wiktorówki z sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr. Spacerowaliśmy też po Poronińskich Grapach, odwiedziliśmy Pękowy Brzezek i Krupówki, nie zabrakło pluskania w podhalańskich termach i pięknej rzece Poronin. Dokształcaliśmy się w Muzeum Tatrzańskim oraz regionalnym w Poroninie. Za nasze rodziny szczególnie modliliśmy się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, urzekła nas również szczera, serdeczna modlitwa mieszkańców Poronina na Mszy św. w góralskiej oprawie.
Oby ziarno pięknych oazowych dni rozwijało się w każdym z nas: „O to Cie Boski Gazdo piknie pytomy…”

Odsłony: 1793

Kampanie i programy