Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach "Osobliwości Świata Fizyki"

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne Opublikowano: środa, 19 wrzesień 2018 Ewa Matysek

W dniu 18.09.2018 r. uczniowie klas: 7b, 7c, 7d, 8a oraz 8c pod opieką nauczycielek: A. Janus, A. Sierpowskiej, I. Stangel, K. Kukli, I. Mistrzyk oraz E. Matysek wzięli udział w corocznych zajęciach odbywających się na Uniwersytecie Śląskim pt. "Osobliwości Świata Fizyki". Program wykładów: "Potęga ciśnienia" oraz "Wszechobecne fale" bardzo zainteresował młodzież. Uczniowie mogli aktywnie wziąć udział w ćwiczeniach i doświadczeniach. Wykładowcy uświadamiali uczniom, że ciśnienie pozwala nam nie tylko latać i pływać, ale także oddychać, pić, używać ognia i wykonywać tysiące innych codziennych czynności. Kolejny wykład dotyczył fal. Dzięki nim można obejrzeć program TV, posłuchać muzyki, porozmawiać przez telefon. Są one wszechobecne i niezastąpione. To były bardzo ciekawe i pożyteczne lekcje. 

Odsłony: 1579

Kampanie i programy