Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Teatromani w Variete

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: niedziela, 27 styczeń 2019 Nadhi

W sobotę 26.01.2019 r. miłośnicy teatru naszej szkoły wraz z opiekunką Elżbietą Rudzką wybrali się do Miasta Królów Polskich. Tutaj na deskach Teatru Variete obejrzeliśmy spektakl  "Opera za trzy grosze". To znana na całym świecie historia Mackiego Majchra – herszta bandy ulicznych rzezimieszków, napisana przez Bertolda Brechta do muzyki Kurta Weilla.

Po raz kolejny krakowski teatr muzyczny wywarł na nas ogromne wrażenie.  Warto dodać że w roli głównej wystąpiła Beata Olga Kowalska, Przemysław Glapiński i Przemysław Łamacz (rodzic naszej absolwentki)  To był wartościowy dzień.

Mackie, nie bacząc na wpływy i moc Jeremiasza Peachuma, szefa firmy „Przyjaciel Żebraka i s-ka”, potajemnie żeni się z jego córką, Polly. Ojciec nie zamierza jednak tracić córki, ani swojego królestwa. Zmusza Browna – szefa policji, do aresztowania Majchra. Mackiemu udaje się uciec i trafia do Jenny – swojej największej miłości. Po raz kolejny przekonuje się, że nie ma na tym świecie rzeczy nie do kupienia. Londyn XIX wieku? A może Kraków XXI wieku? Gdzie jest granica podłości i manipulacji? Czy życie jest cyrkiem, w którym niczym zwierzęta – wyczekujemy braw albo batów?

Odsłony: 1357

Kampanie i programy