Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Wakacyjne, ale jakże cenne ziarenka

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: środa, 02 wrzesień 2015 Aneta Miodek

W lipcu podczas 11-dni oazowych w stolicy Tatr, w Zakopanem wypoczywała 50-osobowa wspólnota dzieci z parafii św. Barbary w Sosnowcu, w tym 30 uczniów Szkoły Podstawowej nr 6.

Oaza to forma dobrze wykorzystanego czasu wakacyjnego przeżytego razem: na wspólnej modlitwie i zabawie. Program wypoczynku wypełniony był wyprawami szlakami tatrzańskimi: pieszo dotarliśmy na Gubałówkę, Kalatówki, ochotnicy zdobyli nawet Kasprowy Wierch, kolejką krzesełkową wyjechaliśmy na Harendę, a bryczki konne dowiozły nas na Krzeptówki do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. W słoneczne dni chłodziliśmy się w aqua parku i w basenie, bawiliśmy się przy akompaniamencie góralskiej kapeli oraz przy ognisku na pogodnych wieczorkach. Oczywiście nie mogło zabraknąć rozmów na poważne tematy: o przyjaźni, odwadze, odpowiedzialności… oraz odgrywania scenek biblijnych.

Najważniejszym punktem każdego dnia była Msza św. w oprawie liturgicznej i muzycznej przygotowanej przez uczestników; śpiew psalmów cieszył się szczególną popularnością, nawet w wykonaniu męskich duetów.

Tematyka każdego dnia skoncentrowana była wokół wybranej tajemnicy różańca św. W rekolekcyjnych rozważaniach wędrowaliśmy na spotkanie z Maryją w orędziu z Fatimy, La Salette i z Paryża. Każdy z nas świadomie zawierzył się Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik, który przyjęliśmy jako pieczęć przyjaźni z Maryją.

Te duchowe doświadczenia, odkrycie nowych przyjaźni, radość bycia razem, piękno przyrody i tatrzańskie pejzaże – to cenne ziarenka, które zapadły  w nasze serca i pamięć. Ufamy, ze wydadzą piękne owoce w dalszej życiowej pielgrzymce. Zapraszamy do bogatej fotogalerii z naszego wyjazdu na stronie Dzieci Maryi Diecezji Sosnowieckiej na Facebooku.

Do zobaczenia na kolejnych wyjazdach, bo nie słabnie zapotrzebowanie na spotkanie z Tym, o którym wiemy, że nas kocha, a wychowanie do wartości jest ciągle w cenie…

                                                                                                        s. Jozuela M. Biernat KDzJ

Odsłony: 2097

Kampanie i programy