Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Wspomnienia zapisane w sercach – oaza w Zakopanem

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: czwartek, 01 wrzesień 2016 Aneta Miodek

Tego lata grupa 26 uczniów SP nr 6 w Sosnowcu wraz z rówieśnikami innych szkół podstawowych i gimnazjów naszej diecezji wypoczywała na oazowym turnusie w Zakopanem.

Zakopiańskie pejzaże skąpane w słońcu pomagały nam w regeneracji sił fizycznych; nawiedziliśmy sanktuaria Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz  Cudownego Medalika na Olczy, a także pustelnię św. Brata Alberta na Kalatówkach. Cenne doświadczenia i prawdy wieczne zapisywaliśmy nie w zeszytach, ale w sercach, aby docierały do głębi naszych dusz i pozostały z nami na zawsze. Wędrowaliśmy tatrzańskimi szlakami, podziwiając  malownicze widoki z Gubałówki, z kolejek linowych na Harendzie czy Wielkiej Krokwi, zajrzeliśmy też do jaskini „Dziura”. Świetną rekreacją w upale dni były wizyty w Aqua Parku oraz przejażdżki góralskimi bryczkami. Bawiliśmy się doskonale z kapelą górali „Halniok” oraz na warsztatach artystycznych prowadzonych przez Konrada Bilskiego, który wtajemniczał nas w techniki aktorskie oraz uczył trudnych partii wokalnych – także w języku aramejskim, przy akompaniamencie gitary i bongosów.

W rodzinnej i przyjaznej atmosferze spędzaliśmy kolejne oazowe dni, które okazały się niesamowitą trampoliną duchową: wartość rówieśniczej wspólnoty i jedność w wyznawanych wartościach są nie do przecenienia!

Odsłony: 1599

Kampanie i programy