Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Szkolna Akcja Charytatywna: „Opatrunek Na Ratunek”

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: wtorek, 13 wrzesień 2016 Aneta Miodek

Pod taką nazwą odbywa się kolejna edycja akcji, której organizatorem jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z siedzibą w Poznaniu. Celem powołania Fundacji jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych
w najuboższych krajach świata.

 

Działalność misyjna to nie tylko ewangelizacja poprzez budowanie kościołów, ale przede wszystkim  organizowanie  przedszkoli, szkół, przychodni zdrowia i szpitali. Powstają one, aby pomagać tym najbardziej potrzebującym. Wszyscy okoliczni mieszkańcy wiedzą, że tam nikt nie odmówi im pomocy. Każdy bandaż czy plaster opatrunkowy są na wagę złota. Na placówkach misyjnych przydaje się dosłownie wszystko. Nawet płótno, którym wolontariusze obszywają paczki jest darte na bandaże.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc afrykańskim rówieśnikom, zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Opatrunek na ratunek”. O jakie dokładnie rzeczy chodzi?

•          bandaże -  dziane lub elastyczne,

•          gazy – jałowe i niejałowe,

•          kompresy – jałowe i niejałowe,

•          plastry opatrunkowe,

•          rękawiczki gumowe,

•          watę,

Dary te można przynosić  do 30 października 2016r. do nauczycieli religii.

 

O. Marian Żelazek – polski misjonarz werbista przez 56 lat pracujący w Indiach, opiekun i „Ojciec” trędowatych powiedział kiedyś: „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć…” Z góry dziękujemy w imieniu misjonarzy i ludzi, którym służą!

Odsłony: 1639

Kampanie i programy