Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Wspomnienia z zimowiska w Zakrzowie

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: poniedziałek, 30 styczeń 2017 Aneta Miodek

 

W 48-osobowej wspólnocie dzieci i młodzieży z diecezji sosnowieckiej 19 uczniów SP nr 6 przeżywało radosny czas modlitwy, zabawy, sportów zimowych w pięknie ośnieżonym Zakrzowie k. Kalwarii Zebrzydowskiej.

Radością było spotkanie młodych z Sosnowca, Czeladzi, Będzina, Sławkowa oraz Dąbrowy Górniczej - zapoczątkowane znajomości często kontynuowane są przez komunikatory internetowe, a także przekształcają się w przyjaźnie.

 

Nasze oazowe rekolekcje rozpoczęliśmy od pielgrzymki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz Centrum Świętego Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” na tzw. „Białych Morzach”. W kolejnych dniach pielgrzymowaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej prosiliśmy o „dar spojrzenia Matki” – w chwili modlitewnej ciszy oczy każdego z nas spotkały się ze spojrzeniem Maryi. Jej oczy są dla nas drogowskazem nieustannie wskazującym najlepszy kierunek życiowej wędrówki. Nasz wyjazd zakończyliśmy zwiedzaniem Wadowic. W muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II podziwialiśmy tego niezwykłego człowieka, który potrafił rozmnożyć garstkę miłości otrzymaną pośród najbliższych i obdarzyć nią niemal cały świat…

 

Umocnieni fizycznie i duchowo wyruszamy w dalszą drogę, aby nie zmarnować żadnego talentu. Odkrywaliśmy, że talenty to nie tylko ładne rysowanie i śpiew, ale to nasze wewnętrzne bogactwo, które można rozwijać wszędzie, aby stać się najpiękniejszą wersją samego siebie…

 

Odsłony: 1665

Kampanie i programy