Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Laureaci diecezjalnego konkursu „Wypłyń na głębię”

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: poniedziałek, 12 czerwiec 2017 Aneta Miodek

2 czerwca 2017 r. zakończyła się kolejna edycja diecezjalnego konkursu „Wypłyń na głębię”, organizowanego przez Zespół Szkół Katolickich w Sosnowcu.

W tym roku młodzi artyści przygotowali prace na temat „Bądź dobry jak chleb”. Nagrody przyznano w różnych  kategoriach wiekowych  oraz honorując różne formy wyrazu artystycznego, począwszy od recytacji, poprzez wypowiedź literacką, na formach plastycznych skończywszy. Podczas gali wręczenia nagród SP nr 6 reprezentowali: Michał Cioroń, z kl. 3c, który zdobył 1 m. w kategorii recytatorskiej oraz Iga Szczęśniak z kl. 1b, która uzyskała 3 m. w tej samej kategorii.

Uroczystość rozdania nagród swą obecnością uświetnili : J.E. Ks. Biskup Grzegorz Kaszak, Ks. Kanclerz dr Mariusz Karaś, Ks. Kanonik dr Michał Borda, przedstawiciel Urzędu Miasta Mateusz Bochenek oraz gospodarze miejsca – Ks. Kanonik Proboszcz Andrzej Domagała i pani Dyrektor ZSK w Sosnowcu Małgorzata Gajda.

Pani Dyrektor, witając laureatów konkursu, podkreśliła szczególną wagę talentu młodych ludzi, ogromną wartość ich wrażliwości na świat, ale także zwróciła uwagę na konieczność pielęgnowania zdolności, dbania o rozwój artystyczny i duchowy  młodzieży. Pogratulowała rodzicom, opiekunom i wychowawcom, na barkach których spoczywa duża odpowiedzialność za młodych ludzi, ale także codzienna praca,  wspieranie i motywowanie ich do ciągłego rozwoju i twórczych poszukiwań.

Odsłony: 2004

Kampanie i programy