Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Słoneczne wspomnienia z oazowych wakacji w Wiśle

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: niedziela, 03 wrzesień 2017 Aneta Miodek

Grupa 19 uczniów SP nr 6 wypoczywała wraz z rówieśnikami z diecezji sosnowieckiej w Wiśle – Perle Beskidów. Niezapomniany wakacyjny czas: wspólne wyprawy w góry, spacery, rozmowy i modlitwy, a także naprawdę pełne radości i tańca pogodne wieczory.

Nie zabrakło czasu na dobrą zabawę, sport, gry zespołowe, ogniska i dyskoteki. Zwiedziliśmy nadwiślańską ciuchcią Wisłę Malinkę ze skocznią Adama Małysza, Wisłę Czarne z Zamkiem – historyczną Rezydencją Prezydentów RP na Zadnim Groniu, zaporę i Jezioro Czerniańskie, piękno fauny i flory w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu, zdobyliśmy Równicę, a także koleją linową udaliśmy się na wierch Skolnity, nie mogło zabraknąć rekreacji w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski oraz plażowania nad Wisłą. Odbyliśmy też naszą oazową pielgrzymkę na Górkę w Szczyrku, gdzie nawiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej Królowej Beskidów. Chociaż drogą i upałem byliśmy znużeni, jednak piękno i bliskość Maryi sprawiły, że radość napełniła nasze serca. Pielgrzymowanie do Maryi jest czymś specjalnym, czymś co zmienia postępowanie, prowadzi do lepszego  poznania siebie, dobrych wyborów i do szczęścia…

Oazowe dni przebiegały pod hasłem: „Serce Maryi – nasza arka”. Odkryliśmy prawdę, że nie ma takiej sprawy, z którą nie można udać się do Maryi, a człowiek „wysuszony” trudami życia, może znowu zakwitnąć przy Jej Sercu. Zbliżający się nowy rok szkolny jest właściwym momentem, aby sobie o tym przypomnieć! 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego wypoczynku:

Odsłony: 1372

Kampanie i programy