Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Teatromani na spektaklu "Kariera Arturo Ui"

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne Opublikowano: niedziela, 25 marzec 2018 Ewa Matysek

Sobotę 24 marca 2018 r. miłośnicy teatru naszej szkoły spędzili w dawnej stolicy Polski. Tym razem Teatromani wraz z opiekunką Elżbietą Rudzką zasiedli na widowni Teatru im.Juliusza Słowackiego,  by na deskach jednej z najpiękniejszych scen polskich obejrzeć dramat wg B.Brechta "Kariera Arturo Ui".

  Arturo Ui to drobny gangster. Zaczyna swoją drogę, proponując ochronę handlarzom kalafiorów. Szybko jednak, imając się najróżniejszych sposobów, pnie się wyżej. I wyżej. W świat finansjery, wielkiej polityki. W końcu wygrywa wybory. Od kalafiorów do władzy absolutnej. Bertolt Brecht opublikował Karierę Arturo Ui – jeden ze swoich najważniejszych dramatów – w 1941 roku. W tak groteskowy, rewiowy sposób przedstawił drogę dojścia do władzy Adolfa Hitlera. Bawiąc się schematem szekspirowskich kronik i gangsterskich opowieści przyglądał się narodzinom faszyzmu i triumfalnemu pochodowi przez kraj nazistowskiej władzy. Reżyserem krakowskiego spektaklu jest Remigiusz Brzyk, a występuje min.:Michał Majnicz (w roli Arturo) i Andrzej Grabowski. Piękno wnętrz Teatru im. J. Słowackiego widzowie mogli podziwiać od strony sceny, dzięki  fortelowi reżysera, zaskakującego widownię. Ponadto, korzystając z pięknej, słonecznej pogody Teatromani pospacerowali po krakowskim Jarmarku Wielkanocnym,  który wprowadził nas w atmosferę zbliżających się świąt. To było wartościowe popołudnie.

Odsłony: 1262

Kampanie i programy