Klasy VII oraz

opoddziały Gimnazjum nr 16

Sz6stkowa karta rowerowa

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: środa, 25 kwiecień 2018 Aneta Miodek

Witam na łamach „Sz6stkowej karty rowerowej”

Jazda na rowerze sprawia ogromną przyjemność i ma same zalety. Jest proekologiczna – nie zanieczyszcza środowiska. Prozdrowotna – pozwala utrzymywać dobrą kondycję fizyczną. Pozwala spotkać się z przyjaciółmi w pięknych okolicznościach przyrody. W naszym mieście też obserwujemy pozytywne zmiany, zachęcające do korzystania z jednośladów. Rozbudowuje się bowiem infrastruktura rowerowa.
By jednak jazda na rowerze przynosiła tylko korzyści, musi być przede wszystkim bezpieczna. Dlatego warto spełnić jeden z warunków – zdać egzamin i uzyskać kartę rowerową. Bez niej uczniowie nie powinni się poruszać po drogach publicznych. Znajomość podstawowych przepisów i zasad ruchu drogowego pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Dla zainteresowanych przygotowanych zostało kilka: informacji, porad i wskazówek by pomóc w uzyskaniu tego pierwszego ważnego dokumentu, uprawniającego do jazdy po drogach.