Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Sz6stkowa karta rowerowa

Kategoria: Nasze działania Opublikowano: środa, 25 kwiecień 2018 Aneta Miodek


Witam na łamach „Sz6stkowej karty rowerowej”

Jazda na rowerze sprawia ogromną przyjemność i ma same zalety. Jest proekologiczna – nie zanieczyszcza środowiska. Prozdrowotna – pozwala utrzymywać dobrą kondycję fizyczną. Pozwala spotkać się z przyjaciółmi w pięknych okolicznościach przyrody. W naszym mieście też obserwujemy pozytywne zmiany, zachęcające do korzystania z jednośladów. Rozbudowuje się bowiem infrastruktura rowerowa.
By jednak jazda na rowerze przynosiła tylko korzyści, musi być przede wszystkim bezpieczna. Dlatego warto spełnić jeden z warunków – zdać egzamin i uzyskać kartę rowerową. Bez niej uczniowie nie powinni się poruszać po drogach publicznych. Znajomość podstawowych przepisów i zasad ruchu drogowego pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Dla zainteresowanych przygotowanych zostało kilka: informacji, porad i wskazówek by pomóc w uzyskaniu tego pierwszego ważnego dokumentu, uprawniającego do jazdy po drogach.

 

 

Odsłony: 3295

Kampanie i programy