Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Teatromani we Wrocławskiej Operze

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: niedziela, 14 październik 2018 Ewa Matysek

Sobotę 13 października Teatromani,  a może lepiej brzmi Melomani 6-stki spędzili we Wrocławiu.  Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy mgr E. Rudzkiej. Na deskach jednej z najbardziej cenionych Oper w Polsce - Operze Wrocławskiej obejrzeliśmy NABUCCO Guseppe Verdiego, w adaptacji scenicznej reżysera młodego pokolenia Cezarego Ibera.
"Nabucco" to szczególna opera w dorobku włoskiego kompozytora.

Verdi pod maską historycznego libretta, opowiedział historię zniewolonego narodu, która może wydarzyć się zawsze. Tytułowy "Nabucco" to autorytarny władca, dla którego żądza władzy jest najważniejszym celem. Król Babilonu postanawia najechać i podbić Jerozolimę. W tle toczy się osobista historia, w której prym wiedzie Abigail, pierworodna córka króla Nabuchodonozora, pochodząca z nielegalnego związku. Podobnie jak ojciec pragnie władzy. To historia pozbawiona szczęśliwego finału, naznaczona cierpieniem, łzami i śmiercią. To był wyjątkowy dzień. 

Odsłony: 1194

Kampanie i programy