Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Teatromani w Teatrze im. J.Słowackiego

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: poniedziałek, 04 luty 2019 Nadhi

Niedzielę 3.02.2018 r. miłośnicy teatru naszej szkoły pod opieką E.Rudzkiej spędzili w Krakowie. Tutaj na deskach jednego z najpiękniejszych teatrów w Polsce obejrzeliśmy spektakl w reżyserii Radosława Rychlika "Imię Róży". Widowisko na podstawie książki włoskiego pisarza i filozofa Umberto Eco przeniosło nas do roku 1327 do włoskiego opactwa, w którym doszło do zabójstw.

Umberto Eco – pisząc o powodach napisania powieści - wyznaje, że miał ochotę otruć mnicha i o tym opowiedzieć. Otrzymujemy więc nie tylko powieść z kryminalną intrygą, ale także swoisty wgląd w warsztat pisarza. Mamy  historię o miłości, która jest zabroniona. Zabronionej miłości do kobiety, zabronionej miłości do książek, do mądrości, do wiedzy, do miłości braterskiej, aż wreszcie miłości do Boga. Czy miłość w klasztornych murach może być zbrodnią? Czy miłość to trucizna? Na te pytania znajdziecie odpowiedź oglądając przedstawienie "Imię Róży", którego premiera miała miejsce dwa dni temu. Serdecznie polecamy!

Odsłony: 1397

Kampanie i programy