Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Teatromani w Teatrze Bagatela

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: czwartek, 07 luty 2019 Nadhi

Popołudnie 7.02.2019 r. chętni uczniowie naszej szkoły spędzili w Teatrze Bagatela w Krakowie. Na deskach jednego z naszych ulubionych teatrów obejrzeli spektakl " Ryzykowna forsa". Świętowanie swojego 100-lecia Teatr Bagatela rozpoczął w styczniu 2019 roku właśnie galą premierową "Ryzykownej forsy". Spektakl wyreżyserował Paweł Pitera na podstawie tekstu scenarzysty Michaela Cooneya, syna Raya Cooneya – mistrza farsy , autora m.in. sztuki "Mayday".

"Ryzykowna forsa" to klasyczna angielska farsa , która rozbawił młodzież do łez.Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy pani E.Rudzkiej. Ważnym aspektem w wychowaniu i nauczaniu młodego człowieka są wyjścia do teatru , organizowane dla uczniów naszej szkoły. Edukacja teatralna wprowadza młodego człowieka w kulturę. Kształtuje osobowość dziecka poprzez kontakt z kulturą , która staje się źródłem indywidualnych przeżyć i sposobem rozładowania emocji. Rozwija umiejętność wyrażania twórczej ekspresji poprzez język sztuki. Teatr jako synteza sztuk stwarza możliwość powiązania wszystkich rodzajów ekspresji twórczej z uczestnictwem w zabawie. Wpływa na kształtowanie intelektu młodego człowieka , bogacenie jego osobowości. Wymiana z uczniami myśli , twórczych doświadczeń i działań wzbogaca także instruktora , nauczyciela. Teatr tworzą nie tylko scena i ustawiona na niej dekoracja, aktorzy oraz widownia : teatr to praca w zespole, praca nad interpretacją dzieła literackiego. Spotkanie dzieci z teatrem to wielopłaszczyznowa scena rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Teatr spaja różne rodzaje sztuk; integrują się w nim elementy literatury, muzyki , tańca , malarstwa - środki teatralnego wyrazu. Przygoda z teatrem pomaga w poznaniu przez uczniów różnych kręgów kultury , literatury i języka. Wpływa na kształtowanie postaw dzieci i młodzieży , ich relacje z ludźmi i światem. Dzięki tego rodzaju wycieczkom uczniowie rozwijają swoje talenty aktorskie , krytyczne, ale też chętnie angażują się w przygotowywanie przedstawień i uroczystości szkolnych. Żadna praca tak nie uszczęśliwia człowieka, jak właśnie praca twórcza, o czym pięknie pisze Erich Fromm: ,,Człowiek, aby pozostawać w zgodzie ze światem i z sobą samym, aby móc łączyć się z innymi , nie zatracając zarazem poczucia swojej integralności i wyjątkowości , nie ma innego sposobu na realizowanie swych pragnień, jak tylko poprzez twórcze, produktywne wykorzystanie swoich zdolności.” Serdecznie zapraszamy do grona Teatromanów 6-stki!

Odsłony: 1351

Kampanie i programy