Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Teatromani w Teatrze Polskim

Kategoria: Teatromani Szóstki Opublikowano: czwartek, 28 luty 2019 Nadhi

Popołudnie 27 lutego 2019 r. miłośnicy teatru naszej szkoły wraz z opiekunką E.Rudzką spędzili w Bielsku -Białej.  Tutaj na Małej Scenie Teatru Polskiego obejrzeliśmy spektakl SINGIELKA. Modne słowo, określające modną postawę życiową współczesnych kobiet, stało się tytułem spektaklu, którego autorem i reżyserem jest Jacek Bończyk, a jedyną wykonawczynią – laureatka Ikara nagrody Prezydenta Bielska-Białej – Anna Guzik.

Dla artystki , która po raz pierwszy mierzy się z formą teatru jednoosobowego, to okazja do pokazania pełnej palety możliwości artystycznych, również wokalnych. Integralną częścią spektaklu są bowiem piosenki, których autorem jest Krzysztof Maciejowski. Anna Guzik i Jacek Bończyk nie moralizują w „Singielce”,  nie oceniają, nie zalecają gotowych recept.  Metodą artystycznej analizy odsłaniają kłębowisko tęsknot i niepokojów, jakim jest dusza tworzonej przez nich bohaterki: współczesnej, nowoczesnej Polki. Po spektaklu Pani Anna Guzik spotkała się z nami. To było wartościowe popołudnie! Serdecznie polecamy!

 
 
Odsłony: 1075

Kampanie i programy