Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

XVII DZIEŃ PAPIESKI – „Idźmy naprzód z nadzieją!”

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: środa, 25 październik 2017 Aneta Miodek

Jak co roku w październiku świętowaliśmy Dzień Papieski. Rozważaliśmy słowa św. Jana Pawła II o wartości pielęgnowania w codziennym życiu nadziei i radości. Uczniowie naszej szkoły włączyli się także w przeprowadzenie zbiórki pieniężnej na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, organizowanej w ramach obchodów Dnia Papieskiego.

Aktualnie dzięki hojności Polaków program obejmuje 2300 młodych ludzi, w naszej diecezji w bieżącym roku szkolnym ze stypendiów korzysta 37 uczniów. Młodzież ta nazywana jest „żywym pomnikiem św. Jana Pawła II”. Uzbieraną kwotę w wysokości 700 zł i 72 groszy przekazaliśmy do Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, który jest koordynatorem akcji w naszej diecezji. Dziękujemy wszystkim za życzliwe wsparcie.

 

Odsłony: 1141

Kampanie i programy