Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Zimowe ferie w Wiśle – Perle Beskidów

Kategoria: Koło misyjno-maryjne Opublikowano: wtorek, 17 luty 2015 Aneta Miodek

Uczniowie SP nr 6 wraz z innymi rówieśnikami i znajomymi z parafii pw. św. Barbary w Sosnowcu przebywali na wypoczynku w Wiśle.

 

„Ferie z Bogiem” to ciekawa forma aktywnego spędzania wolnego czasu, a na pewno alternatywa dla telewizji i Internetu. Poprzez różne formy: dramy, zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe, a także codzienną modlitwę pragnęliśmy coraz bardziej pogłębiać nasze wzajemne relacje oraz więź z Panem Bogiem. Ponieważ zawsze zawierzamy się czułej opiece Maryi, na miejsce naszej modlitwy wybraliśmy salezjański kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Wspólny wypoczynek pozwolił młodym oderwać się od szklanego ekranu i wyzwolić w sobie wiele inicjatyw. Hitem tegorocznego wyjazdu był konkurs „rzeźba w śniegu” – pomysły, zaangażowanie i efekt końcowy wzbudziły podziw wszystkich: np. wyrzeźbione kapłańskie dłonie z hostią, fortece zamkowe i obronne, świniak na ruszcie i całe małe zoo… Skecze i zabawy integracyjne włączały wszystkich w współtworzenie długich, ale bardzo pogodnych wieczorków. Oczywiście pamiętając o cennym przysłowiu - wskazówce „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, zadbaliśmy również o troszkę wiedzy i mądrości. Podróżując wiślańską ciuchcią szlakiem atrakcji turystycznych, poznaliśmy miejsca w Wiśle ciekawe historycznie i przyrodniczo: Zamek Prezydencki na Zadnim Groniu, Wisłę Czarne – małą i dużą zaporę, skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince oraz sportowe trofea polskiego mistrza skoków narciarskich i aleję gwiazd sportu w centrum miasta.

Niechaj to wspólne bycie razem podczas ferii nauczy: nie tylko „mieć”, ale także „być” twórczym człowiekiem i pozwoli każdemu z nas w szkolnej rzeczywistości dokonywać dobrych osobistych wyborów, w trosce o swoje zdrowie fizyczne, duchowe i życiową mądrość...

Odsłony: 2626

Kampanie i programy