Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

ODDZIAŁY DWUJĘZYCZNE

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: wtorek, 04 luty 2020
Aneta Miodek

 

ODDZIAŁY DWUJĘZYCZNE
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6 W SOSNOWCU

 

  • Nauczanie w oddziałach dwujęzycznych funkcjonuje w naszej szkole od 1 września 2017 r. – od momentu reformy i wprowadzenia ośmioklasowej szkoły podstawowej. 
  • W oddziałach dwujęzycznych nauczyciel realizuje treści programowe z wybranych zajęć edukacyjnych w dwóch językach. Dwa przedmioty nauczania prowadzone są w języku polskim i języku angielskim (może to być chemia, fizyka, geografia, biologia, historia – odnosząca się do historii powszechnej lub matematyka) – wyboru przedmiotu dokonuje szkoła. 
  • Uczniowie w klasie 7 oddziału dwujęzycznego podzieleni są na mniejsze grupy i realizują 5 godzin nauki języka angielskiego oraz naukę języka niemieckiego. 

    Czytaj więcej...

Sukcesy naszych uczniów

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: niedziela, 02 luty 2020
Ewa Matysek

Uczniowie klasy 8c dwujęzycznej Barbara Piórkowska oraz Jan Bała zakwalifikowali się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego i są już FINALISTAMI. To wielki sukces oraz możliwość zdobycia tytułu laureata, czego gorąco życzymy naszym uczniom. Do konkursu zostali przygotowani przez nauczycieli języka angielskiego: Martę  Kłosowską oraz Adama Michno. Gratulacje!

Sukces taneczny Weroniki Słaboń

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: poniedziałek, 07 październik 2019
Ewa Matysek

Uczennica klasy 7 C dwujęzycznej naszej szkoły Weronika Słaboń zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Tarnowie „Klasa Leliwa 2019” w kategorii 12-13 w klasie tanecznej E. Sukces zdobyła wraz ze swoim partnerem Wiktorem. Weronika taniec towarzyski trenuje od ponad 8 lat, startowała już w ponad 30 ogólnopolskich turniejach, z czego na około 20 stanęła na podium. W 2017 r. zdobyła I miejsce w Pucharze Śląska, była również finalistką Mistrzostw Śląska. Serdeczne gratulacje.

Czytaj więcej...

Filmy z wycieczki klas dwujęzycznych

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: środa, 15 maj 2019
Nadhi

 

Czytaj więcej...

Kolejne sukcesy językowe naszych uczniów

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: czwartek, 02 maj 2019
Aneta Miodek

Uczniowie naszej szkoły uzyskali świetne wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2019.

Poniżej przedstawiamy listę najlepszych:
Klasy IV  - Wiktor Stanford – wynik bardzo dobry
                 (2. miejsce powiecie) 
Klasy VI - Adam Paryka - wynik bardzo dobry
                (1. miejsce w powiecie), 
                  Igor Gawor - wynik bardzo dobry

Czytaj więcej...

Talenty klas dwujęzycznych Miejski Konkurs Piosenki Turystycznej

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: poniedziałek, 11 marzec 2019
Nadhi

W miniony piątek 8 marca 2019 r. uczennice 7c z klas dwujęzycznej uczestniczyły w Miejskim Konkursie Piosenki Turystycznej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 40 w Sosnowcu. Uczennice zaprezentowały 2 piosenki "Rzeka marzeń" i "Tyle słońca w całym mieście". Wśród wielu uczestników dziewczęta zajęły wysokie miejsca. W kategorii śpiew solowy I miejsce wyśpiewała sobie Natalia Hudy, a w kategorii zespół uczennice: Liwia Kamieniecka, Patrycja Janczura, Łucja Mikocka, Julia Więcek,i Natalia Hudy zajęły III miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj więcej...

Sportowe sukcesy Wiktorii Karolskiej

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: środa, 30 styczeń 2019
Ewa Matysek

Wiktoria Karolska, uczennica naszej szkoły - klasy VII d dwujęzycznej zdobyła tytuł SPORTOWIEC JUNIOR ROKU. W roku 2018 wraz z drużyną kadry śląskiej zdobyła Mistrza Polski kadr wojewódzkich U13 w piłce nożnej dziewcząt. Z drużyną dziewcząt zdobyła 1 miejsce w turnieju Tymbarka "Z podwórka na stadion" w woj. śląskim i 3 miejsce w finale w Warszawie. Wiktoria jest reprezentantką kadry śląskiej piłki nożnej dziewcząt U14 oraz reprezentantką Polski dziewcząt rocznika 2006 projektu PZPN Akademia Młodych Orłów. W październiku 2018 wraz z drużyną dziewcząt Akademii Młodej GieKsy Katowice zdobyła Mistrza Śląska U13. To niezwykle utalentowana dziewczyna, która gra w piłkę nożną od 5 lat, trenuje 5-6 razy w tygodniu. Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej.
Wywiad z Wiktorią w programie „Pytanie na śniadanie”: https://pytanienasniadanie.tvp.pl

Czytaj więcej...

Uczniowie klas VIII dwujęzycznych zakwalifikowali się do III etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowy

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: środa, 30 styczeń 2019
Ewa Matysek

Miło nam poinformować, że uczniowie klas ósmych dwujęzycznych zakwalifikowali się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego: Urszula Łoboda ( VIII d ), Kinga Sztaba ( VIII c ), Julia Stojek ( VIII d ), Katarzyna Kubica ( VIII d ), Maja Rajfura ( VIII d ) oraz Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki – Krzysztof Piwkowski ( VIII c ). Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez nauczycieli: mgr Adama Michno, mgr Iwonę Stangel. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w III etapie! 

Nauka bez granic

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: czwartek, 03 styczeń 2019
Nadhi

Dnia 17 grudnia 2018 roku klasa VII c wzięła udział w warsztatach językowych na temat kultury i tradycji w krajach anglojęzycznych- Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Afryka Południowa prowadzonych przez native speaker’a- Andiswa Ndlazi.

Czytaj więcej...

Mikołajkowe spotkanie w Przedszkolu Miejskim nr 27

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: środa, 19 grudzień 2018
Ewa Matysek

W dniu 17 grudnia uczennice klasy 7d dwujęzycznej pod opieką nauczycielki Ewy Matysek odwiedziły Przedszkole Miejskie nr 27 w Sosnowcu. Celem spotkania była zabawa mikołajkowa z 5-letnimi przedszkolakami. Uczennice klasy 7d przygotowały program artystyczny połączony z kolędami, zabawami i konkursami.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy