Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Wielopokoleniowe Spotkania Patrioryczn

Kategoria: Klub Armii Krajowej Opublikowano: wtorek, 04 czerwiec 2019 Nadhi

W dniu 31 maja Szkolny Klub Historyczny im.Armii Krajowej został zaproszony do udziału w WIELOPOKOLENIOWYM SPOTKANIU PATRIOTYCZNYM. Organizatorem jego była:

  • Fundacja im. Jana Kiepury w Sosnowcu
  • Rada Seniorów Miasta Sosnowca
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu
  • Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych: 3e i 3 g pod opieką E.Rudzkiej (opiekunki Klubu) i B.Rokity.

Patriotyczne spotkanie w Trójkącie Trzech Cesarzy ma na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i setnej rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego oraz popularyzację wielokulturowej historii Sosnowca i Zagłębia Dąbrowskiego oraz pieśni patriotycznych.
Uczestnicy odbyli spacer do  Trójkąta Trzech Cesarzy pod  OBELISK  PAMIĘCI  O  DAWNYM  PODZIALE  EUROPY  I  JEJ  ZJEDNOCZENIA. Następnie wszyscy przeszli do IZBY PAMIĘCI w budynku MOSiR Sosnowiec Niwka ul. Orląt Lwowskich , gdzie wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Na koniec odbył się konkurs historyczny, w którym uczennice : Zosia Markiewka, Natalia Jagasyk, Julia Szymik zostały odznaczone medalem niepodległości. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy folder  wraz z kompletem reprintów dawnych widokówek z możliwością odbicia okolicznościowych pieczęci.
To była cenna lekcja lekcja lokalnego patriotyzmu.

 

 

Odsłony: 391

Kampanie i programy