Pamiętacie - Pamiętamy!

Kategoria: Klub Armii Krajowej Opublikowano: środa, 12 czerwiec 2019 Nadhi

W środę 12 czerwca 2019 r. przedstawiciele Szkolnego Klubu Historycznego im. AK: Martyna Maj, Filip Dziubiński wraz z opiekunką mgr Elżbietą Rudzką zostali zaproszeni do udziału w wycieczce historycznej na Górę Św.Anny.  Wycieczka była nagrodą za aktywną działalność patriotyczną Klubu w ciągu minionego roku szkolnego.

Organizatorem jej był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oddz. Sosnowiec. Uczestnicy wzięli udział we Mszy Świętej w klasztorze na Górze Św.Anny.  Następnie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Czynu Powstańczego w hołdzie Powstańcom Śląskim. Historię wzgórza przybliżył dr Nawrot z UŚ. To była cenna lekcja historii.