Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

WIELKI SUKCES HISTORYKÓW

Kategoria: Klub Armii Krajowej Opublikowano: środa, 19 czerwiec 2019 Nadhi

Znamy laureatów 10. edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”,  organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Muzeum Katyńskim.
Laureaci I stopnia: Łukasz Całka , Alicja Całka, Kinga Klimczyk, Wiktoria Ziemska, Julia Ziemska i Dominika Mulak
Laureaci II stopnia: Natalia Strzmińska, Alicja Chacuś, Martyna Maj, Wiktoria Nowakowska, Zuzanna Ciołczyk

Opiekunem uczniów jest mgr Elżbieta Rudzka.
Zadaniem uczestników konkursu (uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych  oraz ponadgimnazjalnych) było stworzenie karty z albumu, poświęconej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Komisja Konkursowa, oceniając nadesłane prace, brała pod uwagę m.in. stronę merytoryczną pracy, jej projekt graficzny, estetykę, ale również oryginalność pomysłu. Do Instytutu Pamięci Narodowej wpłynęło 264 prac konkursowych.
Nagrodą I stopnia, którą jest udział w wyjeździe edukacyjnym, uhonorowano autorów 17 najlepszych prac, w tym 6 z naszej szkoły!!! . Możemy oficjalnie potwierdzić, że w tym roku laureaci I stopnia pojadą na Białoruś. Szczegóły dotyczące wyjazdu podamy w możliwie najszybszym terminie.

Dodatkowo wyróżniono 10 prac nagrodą II stopnia , w tym 5 z naszej szkoły!!!! w postaci gier i publikacji IPN, które będą wręczone podczas uroczystego spotkania finałowego we wrześniu w Warszawie.


 Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Listy prac uhonorowanych nagrodami I i II stopnia znajdują się w plikach załączonych na dole strony.

Odsłony: 626

Kampanie i programy