Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

PROJEKT MIĘDZYNARODOWY KROKUS

Kategoria: Klub Armii Krajowej Opublikowano: czwartek, 24 październik 2019 Aneta Miodek
Po raz czwarty  nasza szkoła uczestniczy w projekcie  międzynarodowym "Krokus". Jest on organizowany przez Organizację "Holocaust Trust Ireland" ("Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście"), we współpracy z Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie. Projekt polega na zasadzeniu jesienią cebulek żółtych krokusów w celu upamiętnienia 1,5 miliona dzieci pochodzenia żydowskiego zamordowanych w czasach Holocaustu i tysiąca innych dzieci, które były ofiarami nazistowskich zbrodni. Żółte kwiaty przypominają żółtą Gwiazdę Dawida, którą Żydzi byli zmuszani nosić pod rządami nazistów. Krokusy zakwitają na przełomie stycznia i lutego, mniej więcej w okolicach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu przypadającego na 27 stycznia. Projekt to okazja do zaznajomienia dzieci i młodzieży z tematem Holokaustu i zwiększenia świadomości na temat zagrożeń związanych z rasizmem i nietolerancją.
 
Odsłony: 109

Kampanie i programy