BohaterON w naszej szkole

Kategoria: Klub Armii Krajowej Opublikowano: czwartek, 24 październik 2019 Aneta Miodek
Uczniowie klas IV-VIII  uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji BohaterON Wyślij kartkę do Powstańca”. BohaterON – włącz historię!  to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie bohaterów powstania warszawskiego poprzez wysłanie im kartek pocztowych. Powstańcy bezsprzecznie zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – Akcja BohaterON pozwala na wyrażenie tego w symboliczny sposób. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.