Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

157 rocznica POWSTANIA STYCZNIOWEGO W SOSNOWCU

Kategoria: Klub Armii Krajowej Opublikowano: wtorek, 04 luty 2020 Aneta Miodek

1 lutego 2020 r. członkowie Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej uczestniczyli w miejskich obchodach 157 rocznicy POWSTANIA STYCZNIOWEGO W SOSNOWCU. Uroczystości odbyły się w dzielnicy Sosnowca - Maczki. To właśnie stąd oddziały powstańcze pod dowództwem Apolinarego Kurowskiego ruszyły w kierunku centrum miasta, by zwyciężyć bitwę o dworzec i na kilkanaście dni przejąć władzę w Sosnowcu.

Młodzież wzięła udział we Mszy Świętej odprawionej w kościele Św. Piotra i Pawła, a następnie w uroczystościach patriotycznych przy pomniku poświęconym poległym powstańcom w 1863 roku. Rangę uroczystości podnieśli przybyli na nią goście, między innymi: Arkadiusz Chęciński - Prezydent Miasta Sosnowca, Joanna Sekuła -  senator X kadencji, Danuta Nowicka - poseł na Sejm IX kadencji, Mateusz Bochenek -poseł na Sejm IX kadencji, Jan Musiał - przedstawiciel Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oddział Sosnowiec,  a także Poczty Sztandarowe Policji, Straży Miejskiej, ZHP, AK, Rycerzy Kolumba i szkół.
Na koniec uroczystości wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na pyszną, żołnierską grochówkę.

 

 

Odsłony: 158

Kampanie i programy