BohaterON

Kategoria: Klub Armii Krajowej Opublikowano: czwartek, 19 listopad 2020 Aneta Miodek

Uczniowie kl. 8b, 8c i 8d wzięli udział w kampanii BohaterON - włącz historię. BohaterON - włącz historię to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację.

Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania. Uczniowie każdej klasy wykonali wspólnie plakat z podziękowaniami i życzeniami dla uczestników Powstania Warszawskiego.