Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Klub Mediatora &PARAGRAF&

Kategoria: Paragraf
Opublikowano: czwartek, 20 luty 2020
Aneta Miodek

Klub Mediatora  &PARAGRAF&  działający w SP6 w Sosnowcu,  podczas  kilku kolejnych zajęć warsztatowych z mediacji rówieśniczych, wzbogacał swoją wiedzę z zakresu zagadnień prawnych i sprawiedliwości naprawczej. Nasi przyszli mediatorzy podczas warsztatów prowadzonych przez sędzię  Panią  Magdalenę Niemiec oraz mediator Panią Agnieszkę Stachurę, dowiedzieli się: czym jest prawo i kiedy mamy do czynienia z jego naruszeniem, co to jest przestępstwo i jakie są jego konsekwencje oraz  zapoznani zostali, także z zasadami idei sprawiedliwości naprawczej.

Czytaj więcej...

Warsztaty mediacji w Pałacu Młodzieży

Kategoria: Paragraf
Opublikowano: poniedziałek, 02 grudzień 2019
Aneta Miodek

W poniedziałek  18 listopada  grupa młodzieży SP 6 uczestniczyła w kolejnych warsztatach teatru improwizacji. Warsztaty poprowadził Szymon Paszek - improwizator, aktor teatralny, konferansjer, trener impro w jednej osobie.

Czytaj więcej...

Warsztaty z mediacji

Kategoria: Paragraf
Opublikowano: poniedziałek, 30 wrzesień 2019
Aneta Miodek

Kolejny poniedziałek (23-09-2019) i kolejne warsztaty z mediacji  już za nami. Tym razem na zajęciach gościliśmy aktora teatru improwizacji Szymona Paszka, który poprowadził warsztaty  „Improwizacja – innowacyjna metoda pracy z grupą”. Szymon w niezwykły sposób przekazał nam wiedzę z zakresu wzajemnej komunikacji.

Czytaj więcej...

Warsztaty Detektywistyczne

Kategoria: Paragraf
Opublikowano: środa, 14 listopad 2018
Nadhi

Dnia 8 listopada 2018r. po raz kolejny z inicjatywy Pani Agaty Kuc-Bednarczyk gościł w naszej szkole Pan Dariusz Rekosz, autor m.in. książek przygodowo-detektywistycznych dla dzieci i młodzieży.
Z pisarzem mieli okazję spotkać się uczniowie klas siódmych, którzy podczas Warsztatów Detektywistycznych zapoznali się z tajnikami najprostszych szyfrów: tablicowego i z przesunięciem. Podczas zajęć musieli samodzielnie zaszyfrowywać i odszyfrowywać wyrazy. Aktywni uczniowie w nagrodę otrzymali książki z autografem. Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy