Klub Mediatora "Paragraf"
Klub Mediatora &PARAGRAF&
Klub Mediatora &PARAGRAF& działający w SP6 w Sosnowcu, podczas kilku kolejnych zajęć warsztatowych z mediacji rówieśniczych, wzbogacał swoją wiedzę z zakresu zagadnień prawnych i sprawiedliwości naprawczej. Nasi przyszli mediatorzy podczas warsztatów prowadzonych przez sędzię Panią Magdalenę Niemiec oraz mediator Panią Agnieszkę Stachurę, dowiedzieli się: czym jest prawo i kiedy mamy do czynienia z jego naruszeniem, co to jest przestępstwo i jakie są jego konsekwencje oraz zapoznani zostali, także z zasadami idei sprawiedliwości naprawczej.
Warsztaty mediacji w Pałacu Młodzieży
W poniedziałek 18 listopada grupa młodzieży SP 6 uczestniczyła w kolejnych warsztatach teatru improwizacji. Warsztaty poprowadził Szymon Paszek - improwizator, aktor teatralny, konferansjer, trener impro w jednej osobie.
Warsztaty z mediacji
Kolejny poniedziałek (23-09-2019) i kolejne warsztaty z mediacji już za nami. Tym razem na zajęciach gościliśmy aktora teatru improwizacji Szymona Paszka, który poprowadził warsztaty „Improwizacja – innowacyjna metoda pracy z grupą”. Szymon w niezwykły sposób przekazał nam wiedzę z zakresu wzajemnej komunikacji.
Warsztaty Detektywistyczne
Dnia 8 listopada 2018r. po raz kolejny z inicjatywy Pani Agaty Kuc-Bednarczyk gościł w naszej szkole Pan Dariusz Rekosz, autor m.in. książek przygodowo-detektywistycznych dla dzieci i młodzieży.
Z pisarzem mieli okazję spotkać się uczniowie klas siódmych, którzy podczas Warsztatów Detektywistycznych zapoznali się z tajnikami najprostszych szyfrów: tablicowego i z przesunięciem. Podczas zajęć musieli samodzielnie zaszyfrowywać i odszyfrowywać wyrazy. Aktywni uczniowie w nagrodę otrzymali książki z autografem. Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze.