Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Klub Mediatora &PARAGRAF&

Kategoria: Paragraf Opublikowano: czwartek, 20 luty 2020 Aneta Miodek

Klub Mediatora  &PARAGRAF&  działający w SP6 w Sosnowcu,  podczas  kilku kolejnych zajęć warsztatowych z mediacji rówieśniczych, wzbogacał swoją wiedzę z zakresu zagadnień prawnych i sprawiedliwości naprawczej. Nasi przyszli mediatorzy podczas warsztatów prowadzonych przez sędzię  Panią  Magdalenę Niemiec oraz mediator Panią Agnieszkę Stachurę, dowiedzieli się: czym jest prawo i kiedy mamy do czynienia z jego naruszeniem, co to jest przestępstwo i jakie są jego konsekwencje oraz  zapoznani zostali, także z zasadami idei sprawiedliwości naprawczej.

Młodzież dzięki interesującym  ćwiczeniom doskonaliła również umiejętność  odróżniania faktów od opinii, odczuć, racji czy też perspektyw. Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się  zarówno o swoich mocnych i słabszych stronach, co tylko umocniło ich w przekonaniu, że chcą się doskonalić , żeby być profesjonalnym i kompetentnymi mediatorami, obecnie i w przyszłości.

 
 
Odsłony: 118

Kampanie i programy