Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 oraz

oddziały Gimnazjum nr 16

Zimowisko w Wiśle – trening ducha i ciała

Opublikowano: niedziela, 11 luty 2018

W pierwszym tygodniu ferii 16 uczniów SP 6 wraz z rówieśnikami z innych zakątków diecezji sosnowieckiej, odpoczywało w Wiśle. Aktywny wypoczynek połączony był z formacją duchową.
Każdego dnia na wspólnej modlitwie i spotkaniach w grupach odkrywaliśmy księgę Ewangelii jako skarb i najpewniejszy drogowskaz w życiu.

Uczyliśmy się jak być dobrą glebą życia i jak pozwolić Siewcy uprawiać tę glebę…  Oczywiście nie zabrakło zwiedzania pięknego miasta Wisły, przejażdżki nadwiślańską ciuchcią pod skocznię im. A. Małysza, szukania źródeł królowej polskich rzek, poczęstunku w Rezydencji Prezydenta RP Zamku Dolnym, rekreacji w Parku Wodnym w Hotelu Gołębiewski, także rozgrywek sportowych i tańców integracyjnych na hali sportowej.

Niechaj oazowy wyjazd podniesie jakość naszego codziennego życia, inspiruje do radosnego podejmowania obowiązków, do wybierania tego,  co piękne i wartościowe, aby wciąż owocowało ewangeliczne ziarno, które trafiło na urodzajną glebę naszych serc…

s. Jozuela