Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 oraz

oddziały Gimnazjum nr 16

Sukces Roksany Polańskiej z kl. 4a w Ogólnopolskim Konkursie „Siedem Grzechów Głównych”.

Opublikowano: środa, 21 marzec 2018

X Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Siedem Grzechów Głównych” wpisała się w obchody jubileuszu 60-lecia Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej oraz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 20 marca w PKZ odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej z udziałem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka oraz Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniewa Podrazy.
Z Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu 8 uczniów pod kierunkiem s. Jozueli M. Biernat przygotowało swoje prace plastyczne, które odzwierciedlały idee konkursu. Praca Roksany Polańskiej z kl. 4a, której uczennica nadała tytuł „7 chorób duszy”,  uzyskała nagrodę i wyróżnienie. Serdeczne i gratulujemy sukcesu i umiejętności wyrażania językiem sztuki własnej refleksji.

Na konkurs wpłynęły 273 wiersze oraz 564 prac plastycznych ze wszystkich województw Polski. Uczestnicy konkursu mieli za  zadanie językiem sztuki jasno ukazać granice między dobrem a złem oraz nieść szlachetne przesłanie, że warto we współczesnym świecie być uczciwym  i dobrym Polakiem.