Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Klasy V na wykładzie

Kategoria: Książkowo
Opublikowano: środa, 22 styczeń 2020
Aneta Miodek

Uczniowie klas piątych uczestniczyli w wykładzie przygotowanym przez Pana Oimahmada RAHMONOVA, profesora nadzwyczajnego z Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Nauk Przyrodniczych, Instytutu Nauk o Ziemi. W trakcie spotkania pan profesor prezentował zagadnienia związane ze środowiskiem przyrodniczym oraz przemianami antropogenicznymi na terenie Wyżyny Śląskiej. Jako ciekawostkę przybliżył także zagadnienia związane z prowadzonymi przez niego wraz z zespołem naukowców badaniami.  Dotyczą one zmian klimatycznych w oparciu o dendrologię („historię zapisaną w drzewach”) na obszarze  zachodniego Pamiro-Ałaju w Górach Zerawszańskich w Tadżykistanie w Azji Środkowej.

Czytaj więcej...

Informacje o projekcie

Kategoria: Książkowo
Opublikowano: środa, 22 styczeń 2020
Aneta Miodek

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie „Książkowo, Sz6stkowo, Zabawowo”. Jest on realizowany przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczna w Sosnowcu, Filia nr 4. Jego celem jest w „zabawowy” sposób przybliżenie przedszkolakom pozycji z literatury dziecięcej oraz w oparciu o nie polskich zwyczajów i tradycji.

Czytaj więcej...

Książkowo Sz6stkowo Zabawowo

Kategoria: Książkowo
Opublikowano: poniedziałek, 07 październik 2019
Aneta Miodek

Już niedługo w tym dziale pojawią się artykuły przedstawiające naszą współpracę z różnymi instytucjami z terenu Sosnowca.

Kampanie i programy