Klasy V na wykładzie

Kategoria: Książkowo Opublikowano: środa, 22 styczeń 2020 Aneta Miodek

Uczniowie klas piątych uczestniczyli w wykładzie przygotowanym przez Pana Oimahmada RAHMONOVA, profesora nadzwyczajnego z Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Nauk Przyrodniczych, Instytutu Nauk o Ziemi. W trakcie spotkania pan profesor prezentował zagadnienia związane ze środowiskiem przyrodniczym oraz przemianami antropogenicznymi na terenie Wyżyny Śląskiej. Jako ciekawostkę przybliżył także zagadnienia związane z prowadzonymi przez niego wraz z zespołem naukowców badaniami.  Dotyczą one zmian klimatycznych w oparciu o dendrologię („historię zapisaną w drzewach”) na obszarze  zachodniego Pamiro-Ałaju w Górach Zerawszańskich w Tadżykistanie w Azji Środkowej.

Wykład przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze. A pan profesor obiecał nam wspólną wycieczkę w maju br. na tereny Pustyni Błędowskiej.