Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

 MATstrefa

Witamy wszystkich matematycznie zakręconych!!!

W tym miejscu znajdziecie wszelkie aktualne informacje o realizowanym w szkole projekcie matematycznym. 

Projekt
dofinansowała
Fundacja
mBanku

         


Konkurs matematyczno-plastyczny - zapraszamy do zabawy!

Kategoria: Matstrefa

Jesteś uczniem klasy IV, V lub VI ?
Weź udział w szkolnym konkursie matematyczno-plastycznym.
Na autorów najlepszych prac czekają nagrody! 

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj:
ZASADY KONKURSU (kliknij)

Serdecznie zapraszamy do zabawy!
Aneta Duda-Spandel
Agnieszka Bednarczyk
Gabriela Źrałek 

Międzynarodowy Konkurs "Matematyka Bez Granic"

Kategoria: Matstrefa

5 marca klasy 5b, 5c, 5d, 6b i 6c wzięły udział w niezwykłym konkursie matematycznym. "Matematyka Bez Granic" ("Mathématiques sans Frontiéres") to międzynarodowy konkurs organizowany pod auspicjami Rady Europy. Zawody te objęte zostały honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Śląskiego Kuratorium Oświaty. W tym nietypowym konkursie biorą udział całe zespoły klasowe, które otrzymują do rozwiązania zadania o różnym stopniu trudności. Do konkursu przygotowały uczniów p. Gabriela Źrałek i p. Aneta Duda-Spandel. Uczestnicy dali z siebie wszystko, teraz czekamy na ogłoszenie wyników.

Czytaj więcej...

XII edycja miejskiego konkursu POTYCZKI MATEMATYCZNE - wyniki

Kategoria: Matstrefa

3 marca 2020 r. odbyła się w naszej szkole XII edycja międzyszkolnego konkursu dla uczniów klas piątych POTYCZKI MATEMATYCZNE, organizowanego co rok przez nauczycielki matematyki - Agnieszkę Bednarczyk, Anetę Dudę-Spandel i Gabrielę Źrałek. W tym dniu zawitały do nas dwuosobowe drużyny z sosnowieckich szkół podstawowych. Zespoły walczyły o punkty, zmagając się w dziesięciu matematycznych konkurencjach.

Czytaj więcej...

Wesprzyj nasz projekt "MATMA? I wszystko GRA!"

Kategoria: Matstrefa

Prosimy o wsparcie projektu edukacyjnego "MATMA? I wszystko GRA!", opracowanego przez nauczycielkę matematyki naszej szkoły Gabrielę Źrałek. Projekt bierze udział w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Staramy się o pozyskanie grantu w wysokości 1000 zł na zakup gier planszowych, które będą mogły być wypożyczane uczniom na długich przerwach oraz wykorzystywane na zajęciach Koła Matematycznego. Ponadto dofinansowanie pozwoliłoby zorganizować w szkole "Rodzinny Turniej Planszówek".

Aby poprzeć nasz projekt, należy głosować raz dziennie (od dziś do 13 grudnia) na stronie: https://projektanciedukacji.pl/galeria-projektow-biezacych

Projekt "MATMA? I wszystko GRA!" znajduje się na pierwszej stronie galerii projektów.
Prosimy o wsparcie i dziękujemy za każdy oddany głos!

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

Kategoria: Matstrefa

W piątek 4 października odbyły się w szkole obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 4 – 6 zostali przeegzaminowani na tę okoliczność ze znajomości tabliczki mnożenia. Już wkrótce poznamy Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie Szkolnych Dni Matematyki 2019

Kategoria: Matstrefa

Prezentujemy wyniki tegorocznych Szkolnych Dni Matematyki, podczas których wszyscy uczniowie klas I-VI naszej szkoły zmierzyli się z łamigłówkami, zagadkami i zadaniami matematycznymi. Najlepsi z nich zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

Czytaj więcej...

Wypożyczalnia bajek matematycznych

Kategoria: Matstrefa

W ubiegły piątek uczniowie klas czwartych pod kierunkiem pani Gabrieli Źrałek zorganizowali na szkolnym korytarzu WYPOŻYCZALNIĘ BAJEK MATEMATYCZNYCH. Wypożyczalnia stanowiła podsumowanie projektu przedmiotowego, podczas którego wszyscy czwartoklasiści pisali i ilustrowali własne bajki, nawiązujące do zagadnień poznanych w tym roku szkolnym na lekcjach matematyki. 

Czytaj więcej...

I miejsce naszych chłopców w konkursie "W krainie liczb"

Kategoria: Matstrefa

2 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 15 w Sosnowcu odbyła się XVII edycja międzyszkolnego konkursu matematycznego „W krainie liczb”. Drużyny składające się z uczniów klas IV, V i VI sosnowieckich szkół podstawowych zmagały się z różnorodnymi zadaniami. Uczniowie rozwiązywali zadania indywidualnie, a uzyskana suma punktów decydowała o zajętym przez drużynę miejscu. Naszą szkołę reprezentowali: Igor Gawor z 6b, Wiktor Gawor z 5c oraz Jakub Mularczyk z 4d. Drużyna chłopców uzyskała najwyższy wynik i zajęła I miejsce spośród kilkunastu zespołów. 

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

Kategoria: Matstrefa

21 marca uzdolnieni matematycznie uczniowie wzięli udział w ważnym wydarzeniu - Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2019. Jak co roku reprezentacja naszej szkoły była bardzo liczna.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy