Zapraszamy do udziału w projekcie "MATmaraton rodzinny"

Kategoria: Matstrefa Utworzono: wtorek, 18 wrzesień 2018

W naszej szkole rusza właśnie realizacja autorskiego projektu edukacyjnego "MATmaraton rodzinny". Projekt, opracowany przez nauczycielki matematyki naszej szkoły - Gabrielę Źrałek, Anetę Dudę-Spandel i Agnieszkę Bednarczyk, został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie grantowym i otrzymał dofinansowanie Fundacji mBanku na realizację w pierwszym półroczu tego roku szkolnego.

„MATmaraton rodzinny”  to matematyczny wyścig, w którym nie liczy się szybkość, ale pomysłowość, logiczne rozumowanie, umiejętność poszukiwania informacji i wykorzystania ich w praktyce. Chcemy zachęcić do wartościowego i twórczego spędzenia wolnego czasu w rodzinnym gronie, a przy okazji do nauki poprzez zabawę.

Zapraszamy do udziału drużyny, składające się z ucznia klas IV-VI i przynajmniej jednego rodzica. Do zabawy może się włączyć cała rodzina. Zespoły rywalizować będą w 6 konkurencjach (po 1-2 w miesiącu). 5 pierwszych konkurencji to odrębne prace do zrealizowania w rodzinnym gronie w domu.

Gromadzone w konkurencjach punkty będą decydowały o kolejności, jaką na każdym etapie MATmaratonu zajmą drużyny. Prace zespołów prezentowane będą w szkole pozostałym uczniom.

Ostatnią konkurencją będzie interaktywny quiz wiedzy podczas uroczystości podsumowującej projekt. Dla najlepszych drużyn przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Szczegółowych informacji udzielają nauczycielki matematyki, u których od 20 września uczniowie klas IV-VI będą mogli zgłaszać swoją rodzinną drużynę do udziału w projekcie (liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

W najbliższych dniach przekażemy uczniom ulotki z niezbędnymi informacjami na temat MATmaratonu.

Zapraszamy uczniów i rodziców do wspólnej matematycznej zabawy!