Druga konkurencja MATmaratonu

Kategoria: Matstrefa Utworzono: środa, 03 październik 2018

Ogłaszamy drugą konkurencję MATmaratonu. Drużyny, które zgłosiły się do projektu prosimy o uważne przeczytanie poniższej instrukcji.

Zadanie polega na wykonaniu gry matematycznej.

Szczegółowe wytyczne:

• Gra może przyjąć zupełnie dowolną, nawet zaskakującą, formę. Może to być tradycyjna gra planszowa czy karciana lub bardziej nowoczesna - komputerowa gra matematyczna. Ważne, aby wymagała ona od graczy posłużenia się wiedzą lub umiejętnościami z zakresu matematyki.
  • Liczyć się będzie autorski pomysł, estetyka i staranność wykonania, a także nakład pracy drużyny;
  • Gra musi zawierać prostą instrukcję i wszystkie potrzebne elementy takie jak pionki, kostki, karty itp. Musi też być gotowa do użycia (tak, żeby można ją było wypróbować);
  • Grę tradycyjną należy dostarczyć nauczycielowi matematyki (w pudełku uniemożliwiającym zgubienie elementów);
  • Grę komputerową (lub link do niej) można przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dostarczyć na pendrive’ie;
  • Termin oddania gry – do 16 października 2018 r.