Czwarta konkurencja MATmaratonu

Kategoria: Matstrefa Utworzono: środa, 03 październik 2018

Ogłaszamy czwartą konkurencję MATmaratonu. Drużyny, które zgłosiły się do projektu prosimy o uważne przeczytanie poniższej instrukcji.

Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej "MATEMATYCZNE ORIGAMI".

Szczegółowe wytyczne:

• Praca może przyjąć formę:

- origami klasycznego (jeden element lub kompozycja kilku-kilkunastu elementów),
- orgiami modułowego (figura złożona z wielu małych pojedynczych identycznych elementów - modułów);
- orgiami płaskiego (kompozycja z odpowiednio składanych figur geometrycznych, np. kół).

• Liczyć się będzie pomysł, staranność wykonania, nakład pracy, kolorystyka;
  • Prosimy o zadbanie, żeby praca była na tyle trwała, by mogła być przenoszona i eksponowana na szkolnej wystawie;
  • Praca (zarówno płaska jak i przestrzenna) nie może w żadnym z trzech wymiarów przekroczyć 50 cm;
  • Gotową pracę należy dostarczyć nauczycielowi matematyki;
  • Termin oddania – do 14 listopada 2018 r.