Międzynarodowy Konkurs "Matematyka Bez Granic"

Kategoria: Matstrefa Utworzono: niedziela, 08 marzec 2020

5 marca klasy 5b, 5c, 5d, 6b i 6c wzięły udział w niezwykłym konkursie matematycznym. "Matematyka Bez Granic" ("Mathématiques sans Frontiéres") to międzynarodowy konkurs organizowany pod auspicjami Rady Europy. Zawody te objęte zostały honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Śląskiego Kuratorium Oświaty. W tym nietypowym konkursie biorą udział całe zespoły klasowe, które otrzymują do rozwiązania zadania o różnym stopniu trudności. Do konkursu przygotowały uczniów p. Gabriela Źrałek i p. Aneta Duda-Spandel. Uczestnicy dali z siebie wszystko, teraz czekamy na ogłoszenie wyników.