Międzynarodowy Konkurs MATEMATYKA BEZ GRANIC - wielki sukces naszych klas

Kategoria: Matstrefa Utworzono: wtorek, 09 czerwiec 2020

5 marca odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu MATEMATYKA BEZ GRANIC ("Mathématiques sans Frontiéres").

W tym nietypowym konkursie wzięły udział całe zespoły klasowe, które miały do rozwiązania zadania o różnym stopniu trudności. Z przyjemnością informujemy o wielkim sukcesie naszych klas - dwie z nich znalazły się na podium konkursu w kategorii Junior (kategoria klas V i VI).

Oto wyniki w regionie wschodnio-śląskim:

• klasa 6B zajęła I MIEJSCE w regionie (uzyskała bardzo wysoki 9 wynik w kraju!!!)
  • klasa 6C zajęła III MIEJSCE w regionie (uzyskała też świetny 12 wynik w kraju)
  • klasa 5C zajęła V MIEJSCE w regionie - jest to najwyższe miejsce wśród klas piątych
  • wszystkie nasze klasy (5B, 5C, 5D, 6B i 6C) znalazły się w pierwszej ósemce w regionie!

Do konkursu przygotowały uczniów: Gabriela Źrałek i Aneta Duda-Spandel.

SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM I ICH NAUCZYCIELKOM!

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie:

Tabela z wynikami: