Nasz projekt "PRZERWA NA… MATMĘ!" zdobył nagrodę i grant mFundacji

Kategoria: Matstrefa Utworzono: wtorek, 23 sierpień 2016

W maju tego roku nauczycielka matematyki Gabriela Źrałek opracowała projekt edukacyjny, który został zgłoszony do konkursu grantowego w ramach VII edycji Programu „mPotęga”. Z radością informujemy, że projekt "PRZERWA na... MATMĘ!" znalazł się wśród laureatów konkursu i otrzyma dofinansowanie mBanku na realizację w I semestrze roku szkolnego 2020/2021.

O projekcie

Projekt PRZERWA NA… MATMĘ! będzie kreatywną zabawą matematyczną trwającą 10 tygodni – każdy tydzień to nowe wyzwanie! W zabawie wezmą udział chętne 2-osobowe zespoły uczniów z klas 4-6, które będą rywalizować i walczyć o najlepszy wynik. Zabawa odbywać się będzie raz w tygodniu na przerwach. Do zabawy będą mogli włączyć się rodzice uczniów - poprzez WYZWANIA RODZINNE. Podsumowanie projektu nastąpi w grudniu – wtedy zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody najlepszym zespołom.

O mPotędze

mPotęga to program grantowy prowadzony przez Fundację mBanku. Jest to program ogólnopolski, skierowany do szkół, uczelni, stowarzyszeń, fundacji i bibliotek, których celem jest promowanie nauki matematyki w ciekawy i nieszablonowy sposób. U podstaw „mPotęgi” leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych u młodego pokolenia poprzez inspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata liczb.

Granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł przyznawane są w dwóch kategoriach:

• dla projektów wspierających edukację matematyczną w klasach 4-6 szkół podstawowych
• dla projektów wspierających edukację matematyczną w klasach 7-8 szkół podstawowych.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej https://www.mbank.pl/mfundacja/mpotega/program/ .