Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Haft matematyczny w naszej szkole

Kategoria: Matstrefa Utworzono: niedziela, 16 październik 2016

W ostatnim tygodniu odbyły się w naszej szkole warsztaty z haftu matematycznego. Uczniowie z klas IV-VI mieli okazję zapoznać się z zasadami wyszywania wzorów, powstających na skutek przecinania się wzajemnie odcinków.

Uczestnicy wyczarowywali za pomocą nici ozdobne kształty na bazie figur geometrycznych: kątów, trójkątów, prostokątów, kwadratów, owali, kół, itp. Ich tworzenie oparte jest na prostych zasadach matematycznych, a podstawą pracy jest porządek i symetria. Zapraszamy teraz uczniów i rodziców do wspólnego haftowania w domu. Przygotowane wzory można dostarczać do nauczycielek matematyki. Najlepsze prace zostaną umieszczone w galerii na szkolnym korytarzu.

 

Warsztaty były elementem realizowanego w szkole projektu "MATEMATYKA - Niezła sztuka ta nauka!", opracowanego przez nauczycielki matematyki naszej szkoły - Gabrielę Źrałek, Anetę Dudę-Spandel i Agnieszkę Bednarczyk. Projekt jest finansowany przez Fundację mBanku w ramach Programu mPotęga, popularyzującego wśród uczniów naukę matematyki.

 

 

Odsłony: 1838

Kampanie i programy