Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

"Geometryczne kobierce" - zajęcia z parkietażu matematycznego

Kategoria: Matstrefa Utworzono: czwartek, 27 październik 2016

26 i 27 października odbył się w naszej szkole cykl warsztatów p.t. "Geometryczne kobierce". Prowadzone przez nauczycielki matematyki zajęcia dotyczyły projektowania parkietażu (mozaiki geometrycznej) przy pomocy znanych uczniom wielokątów.

Uczestnicy mieli okazję wykorzystać i poszerzyć swoją wiedzę na temat własności figur geometrycznych, rozwijać logiczne myślenie i kształtować orientację na płaszczyźnie. Powstałe prace wezmą udział w konkursie, a najlepsze z nich zostaną umieszczone w galerii na szkolnym korytarzu.

 

Warsztaty były elementem realizowanego w szkole projektu "MATEMATYKA - Niezła sztuka ta nauka!", opracowanego przez nauczycielki matematyki naszej szkoły - Gabrielę Źrałek, Anetę Dudę-Spandel i Agnieszkę Bednarczyk. Projekt jest finansowany przez Fundację mBanku w ramach Programu mPotęga, popularyzującego wśród uczniów naukę matematyki.

Odsłony: 1040

Kampanie i programy