"Geometryczne kobierce" - zajęcia z parkietażu matematycznego

Kategoria: Matstrefa Utworzono: czwartek, 27 październik 2016

26 i 27 października odbył się w naszej szkole cykl warsztatów p.t. "Geometryczne kobierce". Prowadzone przez nauczycielki matematyki zajęcia dotyczyły projektowania parkietażu (mozaiki geometrycznej) przy pomocy znanych uczniom wielokątów.

Uczestnicy mieli okazję wykorzystać i poszerzyć swoją wiedzę na temat własności figur geometrycznych, rozwijać logiczne myślenie i kształtować orientację na płaszczyźnie. Powstałe prace wezmą udział w konkursie, a najlepsze z nich zostaną umieszczone w galerii na szkolnym korytarzu.

Warsztaty były elementem realizowanego w szkole projektu "MATEMATYKA - Niezła sztuka ta nauka!", opracowanego przez nauczycielki matematyki naszej szkoły - Gabrielę Źrałek, Anetę Dudę-Spandel i Agnieszkę Bednarczyk. Projekt jest finansowany przez Fundację mBanku w ramach Programu mPotęga, popularyzującego wśród uczniów naukę matematyki.