Cybermatematyka - warsztaty komputerowe

Kategoria: Matstrefa Utworzono: poniedziałek, 14 listopad 2016

W minioną środę miała miejsce kolejna odsłona naszego matematycznego projektu. Tym razem uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w warsztatach komputerowych "Cybermatematyka".

Zajęcia dotyczyły tworzenia grafik matematycznych i geometrycznych krajobrazów przy użyciu graficznych programów komputerowych. Przy okazji uczniowie przypomnieli sobie nazewnictwo i własności związane ze znanymi im figurami geometrycznymi.

Warsztaty były elementem realizowanego w szkole projektu "MATEMATYKA - Niezła sztuka ta nauka!", opracowanego przez nauczycielki matematyki naszej szkoły - Gabrielę Źrałek, Anetę Dudę-Spandel i Agnieszkę Bednarczyk. Projekt jest finansowany przez Fundację mBanku w ramach Programu mPotęga, popularyzującego wśród uczniów naukę matematyki.