Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Warsztaty dotyczące wielościanów

Kategoria: Matstrefa Utworzono: środa, 21 grudzień 2016

Odbyły się ostatnie już warsztaty zaplanowane w ramach naszego matematycznego projektu. Tym razem zajęcia pod hasłem "Korytarze w trójwymiarze" dla uczniów klas IV, V i VI dotyczyły projektowania i sklejania dekoracyjnych form przestrzennych - wielościanów, które ozdobią szkolny korytarz.

Uczestnicy zajęć mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat brył, zapoznać się z rodzajami i własnościami wielościanów, a następnie nauczyć się projektowania i sklejania ich siatek. Kluczowa okazała się tutaj precyzja w rysowaniu, wycinaniu, a następnie klejeniu wybranych form przestrzennych. Powstałe prace będą stanowiły ciekawą, kolorową ozdobę naszej szkoły.

Warsztaty były elementem realizowanego w szkole projektu "MATEMATYKA - Niezła sztuka ta nauka!", opracowanego przez nauczycielki matematyki naszej szkoły - Gabrielę Źrałek, Anetę Dudę-Spandel i Agnieszkę Bednarczyk. Projekt jest finansowany przez Fundację mBanku w ramach Programu mPotęga, popularyzującego wśród uczniów naukę matematyki.

Odsłony: 943

Kampanie i programy