Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Matematyczna galeria dzieł sztuki na szkolnym korytarzu

Kategoria: Matstrefa Utworzono: środa, 25 styczeń 2017

Zakończył się projekt edukacyjny "MATEMATYKA - niezła sztuka ta nauka!". W różne działania z nim związane zaangażowało się blisko 130 uczniów z klas IV-VI naszej szkoły. Większość z nich namówiła do wspólnej zabawy swoje rodziny.

Ostatecznie projekt objął ponad 200 osób (uczniów i dorosłych). Uczestnicy projektu wykazali się wyjątkową aktywnością - wszystkie zaproponowane działania spotkały się z dużym odzewem ze strony dzieci i rodziców. Szczególnie cieszy zaobserwowana kreatywność uczestników, zdolności matematyczne i artystyczne, a przede wszystkim chęć poświęcenia swojego czasu wolnego na naukę poprzez zabawę.

W związku z tym pomysłodawczynie projektu - nauczycielki matematyki, postanowiły zakończyć całe przedsięwzięcie nietypowym akcentem i w czasie ferii zimowych przygotowały niespodziankę dla uczniów. Z najciekawszych prac (oprawionych w ramy lub wydrukowanych w dużych formatach) stworzyły wspaniałą galerię matematycznych dzieł sztuki na korytarzach naszej szkoły.

Prace te możecie również obejrzeć TUTAJ (kliknij).

A tak wygląda galeria na korytarzach szkoły:

 

 

Odsłony: 1111

Kampanie i programy