POTYCZKI MATEMATYCZNE 2018

Kategoria: Matstrefa Utworzono: środa, 21 luty 2018

Serdecznie zapraszamy uczniów klas piątych sosnowieckich szkół do wzięcia udziału w XI edycji międzyszkolnego konkursu

Potyczki Matematyczne 2018

Konkurs ma charakter drużynowych zawodów matematycznych, podczas których drużyny rywalizują ze sobą, rozwiązując łamigłówki matematyczne, zagadki logiczne, rebusy, krzyżówki liczbowe itp. Na najlepszych czekają nagrody.

Cele konkursu:

1)    Popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkoły podstawowej;
2)    Umożliwienie uczniom szczególnie uzdolnionym matematycznie sprawdzenia swoich wiadomości i możliwości;
3)    Przygotowanie uczniów do wykorzystania wiedzy matematycznej przy rozwiązywaniu problemów;
4)    Stworzenie właściwej atmosfery, życzliwej i „zdrowej” rywalizacji;
5)    Dostarczenie uczniom satysfakcji, szansy i radości z sukcesu.

Organizacja i przebieg konkursu:

Konkurs jest dwuetapowy. W I etapie uczniowie indywidualnie rozwiązują test komputerowy z zakresu wiedzy matematycznej na poziomie klasy piątej.
O zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu (finału) decyduje suma punktów zdobytych przez uczniów danej szkoły. W finale uczniowie rozwiązują zadania drużynowo.

I etap konkursu odbędzie się 27 marca br. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu od godziny 13:00 (I tura)  (kolejne w odstępach 30 min - decyduje kolejność zgłoszeń. O godzinie rozpoczęcia I etapu przez drużynę poinformujemy w kolejnym mailu po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń).

II etap odbędzie się 10 kwietnia 2018 r. o godz. 13:00.

Lista drużyn, które zakwalifikują się do II etapu zostanie opublikowana na stronie internetowej naszej szkoły www.szkolap6.nazwa.pl w ciągu 2 dni od eliminacji.

Zgłoszenie do konkursu:

Szkoły chętne do wzięcia udziału w konkursie proszone są o zgłoszenie tylko jednej trzyosobowej drużyny, składającej się z uczniów klas piątych. Zgłoszenia zawierające nazwę szkoły, nazwiska uczniów oraz opiekunów prosimy przesłać faxem na numer 32/266–58–85 lub drogą elektroniczną na adres e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 16 marca br.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: