Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Projekt Krokus w naszej szkole

Kategoria: Międzynarodowe projekty
Opublikowano: poniedziałek, 22 październik 2018
Nadhi

Uczennice klasy 3d kolejny raz wzięły udział w Międzynarodowym Projekcie Krokus realizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście. Projekt w Polsce realizowany jest już po raz dziewiąty!  W ramach projektu uczennice sadziły cebulki krokusów, które zakwitają z końcem zimy.

Czytaj więcej...

Projekt "Młody da Vinci"

Kategoria: Międzynarodowe projekty
Opublikowano: wtorek, 16 październik 2018
Nadhi

WSH w Sosnowcu zaprasza do udziału w ciekawym projekcie. Celem "Młody da Vinci - innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Sosnowcu i Gminie Kroczyce" jest opracowanie programów kształcenia i realizacja działań dydaktycznych przez WSH przy współpracy Urzędów Miasta dla 64 uczniów z Sosnowca.

Czytaj więcej...

Interaktywna wystawa "Deutschland im Koffer - Niemcy w walizce" w Sosnowcu.

Kategoria: Międzynarodowe projekty
Opublikowano: czwartek, 22 marzec 2018
Aneta Miodek

Niezwykła lekcja języka niemieckiego i ciekawe informacje o Niemczech

Szkoła Podstawowa nr 6 im. J. Słowackiego zaprasza od 22 marca 2018 roku zainteresowanych kulturą i językiem niemieckim na interaktywną wystawę. Partnerem tego przedsięwzięcia jest Goethe-Institut w Warszawie. Charakter ekspozycji  zapewni  dobrą zabawę zarówno uczniom znającym język niemiecki, jak i też tym wszystkich, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z językiem niemieckim.

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści na obozie językowym EUROWEEK

Kategoria: Międzynarodowe projekty
Opublikowano: wtorek, 27 luty 2018
Ewa Matysek

W dniach 12-16 lutego 2018 r. gimnazjaliści po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w obozie językowym  „EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW”. 

Tym razem gościliśmy w Lądku Zdroju i mieliśmy szansę zagłębić się w kulturę takich krajów jak Gruzja, Ukraina, Kolumbia czy Indonezja.  Poznaliśmy również wolontariuszy nie tylko z innych części Europy, ale i kontynentów.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Kampanie i programy