Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Projekt Krokus w naszej szkole

Kategoria: Międzynarodowe projekty Opublikowano: poniedziałek, 22 październik 2018 Nadhi

Uczennice klasy 3d kolejny raz wzięły udział w Międzynarodowym Projekcie Krokus realizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście. Projekt w Polsce realizowany jest już po raz dziewiąty!  W ramach projektu uczennice sadziły cebulki krokusów, które zakwitają z końcem zimy.

Kwiaty sadzone przez uczniów mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. Projekt Krokus pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.

Odsłony: 425

Kampanie i programy