Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Erasmus + „Uczenie się przez całe życie” w naszej szkole. Tym razem Skørping w Danii

Kategoria: Erasmus+ Opublikowano: niedziela, 03 czerwiec 2018 Ewa Matysek

W ramach programu Erasmus+, Akcji K2 - Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, nauczyciele naszej szkoły otrzymali szansę wyjazdu do Skørping w Danii. Był to krótkoterminowy wyjazd kadry szkolnej mający na celu podsumowanie dwuletniej współpracy, omówienie kwestii związanych z zarządzaniem projektem i jego wdrażaniem. W wizycie udział wzięło dwóch nauczycieli z każdej ze szkół partnerskich. Z SP 6 były to pani Justyna Tice (koordynator projektu) i Alicja Janus.

Nauczyciele poruszali ważne dla nich kwestie, wyrażali opinie na temat współpracy i realizacji działań wyznaczonych w projekcie. Wszyscy jednogłośnie wyrazili chęć dalszej współpracy i działania na rzecz innowacji w procesie uczenia i nauczania. Szczegółowo omawialiśmy kwestie rozpowszechniania rezultatów projektu. 

Wkrótce na stronie internetowej projektu https://internationalkf.wordpress.com/ ukaże się finalny produkt naszej dwuletniej współpracy - „IKF Yearbook”, czyli wirtualny podręcznik, pełen innowacyjnych rozwiązań w prowadzeniu zajęć z różnych przedmiotów, ciekawe narzędzia i przykłady ich wykorzystania w pracy z uczniem, oraz wiele innych rzeczy, które udało nam się zrealizować dzięki wspólnej pracy. Każdy zainteresowany może w dowolnym momencie odwiedzić naszą stronę, podzielić się swoimi opiniami, pomysłami.
Co więcej, gorąco polecamy wizytę w Danii, zwłaszcza w malowniczym mieście Aalborg, położonym niedaleko Skørping, gdzie mieści się szkoła partnerska. Dzięki gościnności naszych gospodarzy oraz wyjątkowo pięknej pogodzie, mieliśmy szansę skosztować tradycyjnych duńskich potraw. Poczuliśmy również wspaniały nadmorski klimat miasta Aalborg, położonego w najwęższym punkcie fiordu Limfjord. Co więcej, mieliśmy szansę spróbować jednego z ulubionych sportów Duńczyków- kajakarstwa. Było to niezapomniane doświadczenie dla wszystkich uczestników wyjazdu.
Z przykrością musimy stwierdzić, że była to już ostatnia wizyta, jednak mamy nadzieję, że będziemy kontynuować współpracę w przyszłości.

Odsłony: 483

Kampanie i programy