Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Gimnazjaliści uczestniczyli w wyjeździe do Włoch

Kategoria: Erasmus+ Opublikowano: czwartek, 14 grudzień 2017 Ewa Matysek

Młodzież naszej szkoły pod opieką nauczycielek Justyny Tice oraz Alicji Janus uczestniczyła w wyjeździe do Włoch w ramach międzynarodowego projektu Erasmus +. Szkoła goszcząca z Codogno przygotowała bardzo ciekawy program pobytu. Uczniowie biorący udział w wyjeździe: Martyna Rokita, Igor Flak, Piotr Matysek mieli szansę na poznanie obcej kultury, ćwiczenie języka obcego oraz zdobycie nowego doświadczenia.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Mediolan oraz Weronę. Nauczyciele brali udział w seminariach, których celem było dzielenie się dobrymi praktykami z innymi nauczycielami. Młodzież polska i włoska świetnie się porozumiewała, ciekawie i pożytecznie spędzała czas, biorąc na przykład udział w zajęciach praktycznych przygotowania pizzy. Jest to niezapomniane doświadczenie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz świetna motywacja do nauki języka obcego, którego słaba znajomość skutkuje brakiem możliwości kontaktu z innymi. To był bardzo ciekawy i pouczający wyjazd.

 

Odsłony: 462

Kampanie i programy