Gimnazjaliści uczestniczyli w wyjeździe do Włoch

Kategoria: Erasmus+ Opublikowano: czwartek, 14 grudzień 2017 Ewa Matysek

Młodzież naszej szkoły pod opieką nauczycielek Justyny Tice oraz Alicji Janus uczestniczyła w wyjeździe do Włoch w ramach międzynarodowego projektu Erasmus +. Szkoła goszcząca z Codogno przygotowała bardzo ciekawy program pobytu. Uczniowie biorący udział w wyjeździe: Martyna Rokita, Igor Flak, Piotr Matysek mieli szansę na poznanie obcej kultury, ćwiczenie języka obcego oraz zdobycie nowego doświadczenia.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Mediolan oraz Weronę. Nauczyciele brali udział w seminariach, których celem było dzielenie się dobrymi praktykami z innymi nauczycielami. Młodzież polska i włoska świetnie się porozumiewała, ciekawie i pożytecznie spędzała czas, biorąc na przykład udział w zajęciach praktycznych przygotowania pizzy. Jest to niezapomniane doświadczenie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz świetna motywacja do nauki języka obcego, którego słaba znajomość skutkuje brakiem możliwości kontaktu z innymi. To był bardzo ciekawy i pouczający wyjazd.