Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Erasmus+, z wizytą w Hiszpanii

Kategoria: Erasmus+ Opublikowano: poniedziałek, 21 maj 2018 Ewa Matysek

Erasmus + „Uczenie się przez całe życie” w „Szóstce”
 Uczniowie naszej szkoły ponownie otrzymali wyjątkową szansę wyjazdu do Almunecar w Hiszpanii. Uczennice 2 i 3 klas gimnazjalnych, pod opieką dwóch nauczycieli – J. Tice i A. Janus, wzięły udział w tygodniowej wizycie w ramach krótkoterminowych wymian grup uczniów. Wizyty te mogły się odbyć dzięki realizacji dwuletniego projektu Erasmus+. Jest to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu.
Podczas wizyty uczennice mogły poznać kulturę i codzienne życie swoich rówieśników.

Miały one wyjątkową okazję pozyskać nową wiedzę i umiejętności oraz stawić czoła nowym wyzwaniom zarówno w trakcie podróży, jak i pobytu. Dziewczyny brały aktywny udział we wszystkich zadaniach projektowych, które zostały przygotowane dla uczniów szkół partnerskich. Z kolei zdobyte doświadczenie, jak i nowe przyjaźnie z pewnością zaprocentują w przyszłości. Uczniowie ze wszystkich krajów partnerskich uczyli się od siebie nawzajem tolerancji oraz umiejętności włączenia społecznego.
Podczas zadań dotyczących realizacji projektu, dziewczyny fantastycznie zaprezentowały swoje prace, wzbudzając duże zainteresowanie obecnych. Miały również możliwość wykorzystania swoich umiejętności językowych, co stanowi duże wyzwanie dla tak młodych osób.
W ramach wycieczek fakultatywnych uczniowie mogli zobaczyć przepiękną Granadę - miasto w Andaluzji, w późnym średniowieczu centrum ostatniego państwa muzułmańskiego na Półwyspie Iberyjskim. Zwiedziły Alhambrę - warowny zespół pałacowy zbudowany w XIII w. stanowiący arcydzieło architektury arabskiej w Hiszpanii. Zobaczyły zapierający dech w piersiach kompleks jaskiń Cueva de Nerja odkryty przypadkiem w dniu 12 stycznia 1959 roku przez grupę chłopców szukających nietoperzy.
Jednak wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, wierzymy jednak, że piękne obrazy zostaną w naszej pamięci na zawsze, a zdobyte przyjaźnie zaowocują w przyszłości.

 

Odsłony: 626

Kampanie i programy