Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Gimnazjaliści na obozie językowym EUROWEEK

Kategoria: Międzynarodowe projekty Opublikowano: wtorek, 27 luty 2018 Ewa Matysek

W dniach 12-16 lutego 2018 r. gimnazjaliści po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w obozie językowym  „EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW”. 

Tym razem gościliśmy w Lądku Zdroju i mieliśmy szansę zagłębić się w kulturę takich krajów jak Gruzja, Ukraina, Kolumbia czy Indonezja.  Poznaliśmy również wolontariuszy nie tylko z innych części Europy, ale i kontynentów.

Młodzież była zachwycona możliwością zetknięcia się i poznania nowych osób, zwyczajów i kultur. Zajęcia podczas trwania obozu były prowadzone w języku angielskim, dzięki czemu młodzież miała szansę wykorzystać dotychczas nabytą wiedzę w praktyce. Co więcej, w zajęciach uczestniczyli również uczniowie jednej ze szkół w Świeciu. Dzięki warsztatom w grupach, młodzi ludzie poznali się i początkowa nieufność zamieniła się w serdeczną przyjaźń, a przecież właśnie o to chodzi. Budowanie relacji międzyludzkich, umiejętność komunikacji z drugim człowiekiem, zawiązywanie więzi, integracja wielokulturowa, to właśnie tego pragniemy uczyć naszą młodzież. Dzięki takim wyjazdom nasi uczniowie pojmują sens nauki języków obcych, budują pewność siebie i jednocześnie uczą się współpracy. Jest to dla nich niezapomniane doświadczenie, które stanowi motywator do pogłębiania wiedzy i chęci poznawania nowych kultur, ale przede wszystkim ludzi. Albowiem w trakcie trwania obozu, na każdym kroku podkreślana jest wartość człowieka, bo nie liczą się tak naprawdę miejsca, ale ludzie. Cieszymy się, że nasi uczniowie otrzymali możliwość udziału i otwarcia się na drugiego człowieka. Upiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Justyna Tice, Alicja Janus, Marta Kłosowaka.

 

Odsłony: 1071

Kampanie i programy